הגנת הסביבה

תחומי התמחות

הגנת הסביבה

עורכי דין במשרד הוסמכו ע”י היועץ המשפטי לממשלה לייצג את המשרד להגנת הסביבה בתחום אכיפת דיני סביבה, בין היתר, בנוגע לחוקים הבאים: חוק שמירת הניקיון, חוק המים, חוק חומרים מסוכנים, חוק למניעת מפגעים, חוק אוויר נקי חוק רישוי עסקים ועוד.

המשרד מקבל לטיפולו תיקי חקירה של המשטרה הירוקה נגד מזהמי סביבה שונים ומגיש נגדם כתבי אישום. לאחר מכן, ההליכים מנוהלים בבית המשפט מראשיתם ועד סופם ע”י המשרד.

אמנם דיני הסביבה השונים מכילים סעיפים עונשיים ולפיכך, הינם מתנהלים בתחום המשפט הפלילי, עם זאת ענייננו בתחום מיוחד מבין תחומי המשפט הפלילי, תחום הדורש התמחות והתמקצעות.

חלק מן התיקים בעלי מערכת עובדתית מורכבת והיקף מסמכים רב. בחלק מהתיקים קיים חשש לזיהום ומסוכנות גבוהה לסביבה לאור מעשי הנאשמים, כגון במקרה של ניהול אתר פסולת פיראטי שלו פוטנציאל זיהום של קרקע ומים, זיהום של נחלים וסביבה חופית בביוב או דלקים, הזרמה של חומרים מסוכנים למערכת הביוב העירונית של מפעלים ועסקים אשר אינם שומרים על החוק ומפרים את תנאי רישיונם.

לעיתים נדרש ניהול מאבק משפטי נגד תאגידים גדולים.

על מנת להתמודד בהליכים אלו באופן מיטבי מול הנאשמים, ניהול ההליכים מצריך הגשת חוות דעת מומחים בנושאים שונים, בדיקות מעבדה וכיוצ”ב.

לתיאום ייעוץ ראשוני ללא תשלום

  כניסה
  הרשמה
  logo_amidor_form

  כניסה לאזור האישי

  פתיחת חשבון דייר


   שחזור סיסמא

   שכחתם סיסמה? הזינו את תעודת הזהות ופרטי התקשרות כדי לקבל את הסיסמה עבור הפרויקט שלכם.