עורך דין לייצוג דיירים

עורך דין ייצוג דיירים

ישנם מקרים שונים אשר בהם עולה הצורך של ייצוג דיירים על ידי איש מקצוע כדוגמת עורך דין פינוי בינוי. אנחנו נתייחס לתופעה נפוצה מאוד בימינו אשר בהחלט דורשת את התערבותו ואת מומחיותו של עורך דין המכיר היטב את כל התחום הזה של ייצוג דיירים. אנחנו מתכוונים לנושא של תמ”א 38.

מה זה תמ”א 38?

נדמה כי כבר אין היום מישהו שפספס מידע על הנושא. מודבר בתחום שהולך וצובר תאוצה כאשר רבים מבקשים גם כן להצטרף לפרויקט הזה של שיפור תנאי הדיור בלי שיהיה עליהם לשלם על כך ולו שקל אחד.

מדובר בתוכנית אשר נועדה למעשה לחזק את התשתיות של המבנים הקיימים כבר אשר אלו נבנו לפני שנים רבות. המבנים הללו אינם מכילים חדרי ממ”ד והם לא חזקים ועמידים דיים על מנתץ לשרוד רעידות אדמה וכדומה. המבנים הללו למעשה אינם מספיק בטוחים עבור הדיירים ועל כן הם זכאים ליהנות משיפור התשתיות של המבנים הללו והוספה של חדר ממ”ד. מה שקורה בדרך כלל הוא שיזם פרטי לוקח על עצמו את הפרויקט ואת מימושו כאשר בתמורה להשקעה שלו במבנה, הוא רשאי להוסיף למבנה עוד שתי קומות של דירות מגורים. 

תמ”א 38 – הדיירים מרוויחים

הדיירים למעשה אמורים להרוויח מעבר להרחבת הדיור ומלבד שיפור התשתיות ושיפור תנאי המגורים שלהם, הם גם אמורים לקבל מעבר לכך, את שיפור כל המבנה. זה כולל הוספת מעלית לבניין, שיפוץ וחידוש של חדר המדרגות ושל לובי הבניין, טיפול בגינה, טיפול בחניון ובקיצור – מתיחת פנים לכל הבניין שיקבל מראה מחודש ואסתטי.

ברור כי הדיירים אמורים לשמוח לקראת פרויקט כזנה ולשאוף להקבלת כל האישורים.

כאן קורה לא פעם שנוצרים סיבוכים שונים אשר אלו דורשים את מעורבותו של איש מקצוע.

עורך דין ייצוג דיירים נכנס לתמונה

כל הנושא של תמ”א 38 הוא נושא מורכב והוא כולל את מעורבותם של גורמים מקצועיים רבים אשר אלו אמורים ליטול חלק בפרויקט. מעורבים בהם רשויות רבות כמו הרשויות המקומיות הרלוונטיות, לשכות מיסוי מקרקעין, הוועדה המקומית לתכנון בנייה, לשכות רישום מקרקעין, רשות מקרקעי ישראל ועוד. הבירוקרטיה הסבוכה היא עובדה קיימת וכל מי שמתחיל להיכנס לעובי הקורה מתחיל להבין עד כמה מורכב ומסובך כל הסיפור. היזם וגם הדיירים אמורים לעבור שלבים רבים מבחינה בירוקרטית עד שהם יכולים לצאת בכלל לדרך. ברור כי הדרך ארוכה מאוד עד שהפרויקט יושלם בשעה טובה לרווחת כל הצדדים.

זו הסיבה כי מומלץ כל כך לפנות ולהיעזר בעורך דין העוסק בתחום של ייצוג דיירים על מנת שאכן ניתן יהיה להיות רגועים כי המלאה תושלם במהירות ללא תקלות מיותרות ועיכובים מיותרים בדרך.

לצורך כך מומלץ לפנות אל עורך דין מומחה המכיר היטב את התחום ויש לו ניסיון בייחוד בנושא הזה של תמ”א 38.

לקריאה נוספת:

כניסה
הרשמה
logo_amidor_form

כניסה לאזור האישי

פתיחת חשבון דייר


    שחזור סיסמא

    שכחתם סיסמה? הזינו את תעודת הזהות ופרטי התקשרות כדי לקבל את הסיסמה עבור הפרויקט שלכם.