ליווי פינוי בינוי

ליווי פינוי בינוי

פרויקטים של פינוי בינוי הם פרויקטים בעלויות כספיות גבוהות מאד שלצד העלויות הגבוהות בעלי הדירות מסכנים רכוש משמעותי ביותר שיש להם, דירת המגורים שבמרבית המקרים היא הרכוש הגדול ביותר שלהם.
הסיכון טמון בכך שלכל אורך הדרך יש קשיים וסכנות, החל מפשיטת רגל של יזם, היעלמות של קבלן, דרך היעדר בטוחות מספיקות, תקלות סביב תשלומי שכירות ועד תביעות על טעויות ונזקים שבמהלך הבנייה בפועל.
הסיכון עולה יותר, במקרה שבו בעלי דירות הם ללא ידע והבנה בתחום ההתחדשות העירונית ובזכויות המגיעות להם.
לצרכים הללו בדיוק נכנס ליווי פינוי בינוי.

צמצום סיכונים באמצעות ליווי מקצועי

הניסיון המוצלח ב”ה של משרדינו מראה, כי הדרך היעילה ביותר לצמצום סיכונים מורכבת משני היבטים:

 1. על בעלי הדירות בבניין המיועד להליך פינוי ובניין להיות מאורגנים היטב, לשתף פעולה ולהכיר זה את זה באמצעות נציגים פעילים ומעורבות מול היזם והקבלן המובילים את הפרויקט.
 2. בחירה במשרד עו”ד מקצועי, בעל ניסיון בליווי פרויקטי פינוי בינוי. משרד שיש לו היכרות עם כמה שיותר מהאתגרים האפשריים ואת הסיכונים הפוטנציאלים הקיימים , אשר יוכל לסייע לבעלי הדירות להיערך אליהם ואף להימנע מהם.

ליווי על ידי נציגים מקרב בעלי הדירות ( “ועד פינוי בינוי” / “נציגות הדיירים” )

מומלץ לבעלי הדירות להתארגן עם נציגים בעלי אורך רוח, תושבי המקום וותיקים, סבלנות ואמפתיה המוסכמים עליהם וביניהם, ככל הניתן, רצוי לשלב בעלי דירות המכירים את התחומים הרלוונטיים בפינוי בינוי. אותם נציגים , אחראים לתת את הדגשים המתאימים ולתווך בין העשייה המתרחשת בפרויקט לבעלי הדירות , בבחירת הגופים המקצועיים שילוו את כלל בעלי הדירות ויהיו אחראיים להיות בקשר עם משרד עורכי הדין של הדיירים במהלך כל הפרויקט וכמובן לעדכן את שאר בעלי הדירות.

ליווי על ידי משרד עו”ד פינוי בינוי

פרויקט לפינוי ובינוי הינו “עסקת נטו” עבור בעלי הדירות. כל ההוצאות החלות על הפרויקט, כולל אגרות, מסים, היטלים, תשלום שכ”ט ליועצים: אדריכלות, קונסטרוקציה, ייעוץ משפטי לבעלי הדירות, שמאות, ייעוץ מס ולפעמים אף ייעוץ אסטרטגי- כולם ככולם משולמים באמצעות היזם במסגרת ההסכם שבינו לבין בעלי הדירות .

משכך, אין ניגוד עניינים בין היזם לבין עו”ד פינוי בינוי, בכך שליזם אין אפשרות לקבוע לבעלי הדירות בבחירת משרד עורכי הדין שילווה את הפרויקט מטעמם .

באיזה שלב בוחרים משרד עורך דין שילווה את פרויקט הפינוי בינוי?

בעלי הדירות הם בעלי הקרקע- הם בעלי המאה ולכן הם גם בעלי הדעה ! בחירת משרד עורכי דין פינוי בינוי שילווה את בעלי הדירות צריכה להיעשות כשלב ראשוני, מומלץ לפני כל בחירה אחרת ! זכרו, מדובר בייעוץ המשפטי, זה שיאפשר לכם להתקדם או להתקדם עם כל הצעה אחרת, כולל זו שמציעה העירייה.

בנוסף, חשוב לשמור על עצמאות בבחירה של עורך דין דיירים מלווה. כלומר, מומלץ לעולם לא לקחת הצעה של היזם לעו”ד ולא לקבל תנאים או תכתיבים של היזם לגבי זהות עורך דין מלווה.

מהן תחומי הפעולה בעת ליווי פינוי בינוי?

 • ייצוג האינטרס של בעלי הדירות מול היזם ודאגה שזכויותיהם בפרויקט ישמרו לכל אורך הדרך
 • סיוע בבחירת יזם מתאים
 • בדיקה וניהול כל החוזים הנדרשים במהלך הפרויקט והחתמת בעלי הדירות
 • עדכון והסבר לבעלי הדירות באשר לסוגיות משפטיות והמשמעויות שלהם
 • מעקב רציף אחרי עמידת היזם בהסכם שבינוי לבין לקוחות המשרד- בעלי הדירות
 • בחינה ובדיקה של התמורה שיקבלו בעלי הדירות בהתאם לחוק ההתחדשות העירונית ובהתאם לנהוג בשוק
 • ליווי תהליכי הרישום בסיום הפרויקט
 • תביעות כנגד היזם על הפרות של הסכמים

שלושה טיפים לבחירת חברת עורכי דין לליווי פינוי בינוי

טיפ 1

בחירה בהסכמה באמצעות הצבעה על ידי רוב בעלי הדירות מייצרת תמיכה ואמון מלא בעורך דין. עורך דין המקובל על רוב בעלי הדירות, מייצר עמידות וחוזקה גדולים יותר מול היזם. בצעו תהליך בחירה מושכל, עם שקיפות בין כל בעלי הדירות.

טיפ 2

בחרו משרד עורכי דין עם ניסיון מוכח (פרויקטים שהסתיימו) ובדקו המלצות על ההתנהלות שלהם מול וועדי בניינים של פרויקטים אחרים. בדקו מקצועיות, זמינות יחס ומחויבות. כמו כן, כבדיקה משלימה, ניתן לבדוק מול לשכת עורכי הדין האם היו תלונות כנגד החברה שאתם בוחנים.

טיפ 3

בחרו משרד עורכי דין הנמצאת בסמיכות גיאוגרפית למרבית בעלי הדירות או שיש לו האמצעים הדיגיטליים להנגיש את שירותיו גם למרחוק. במהלך הפרויקט יהיו לא מעט פעמים שיהיה צורך להגיע למשרדי המשרד המלווה וחשוב שתהיה נוחות יחסית בהגעה או ביצירת קשר באמצעים אלקטרוניים.

סיכום

בחירת עורך דין מלווה היא הכרח בכל פרויקט פינוי בינוי, בחירה נכונה של עו”ד פינוי בינוי תבטיח ייצוג הולם וראוי לזכויות שלכם בעלי הדירות!

אל תתפשרו על הצלחת הפרויקט שלכם! פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ מקצועי וליווי משפטי בפרויקטים של פינוי בינוי. משרד ל. עמידור ושות’ עורכי דין ונוטריון כאן כדי להגן על זכויותיכם ולסייע לכם לנווט בבטחה בתהליך המורכב.

צרו קשר עכשיו כדי להבטיח שהפרויקט שלכם יתנהל בצורה הטובה והבטוחה ביותר!

כניסה
הרשמה
logo_amidor_form

כניסה לאזור האישי

פתיחת חשבון דייר


  שחזור סיסמא

  שכחתם סיסמה? הזינו את תעודת הזהות ופרטי התקשרות כדי לקבל את הסיסמה עבור הפרויקט שלכם.