פינוי בינוי ברמת גן – איך הפרויקטים ישפיעו על העיר?

parallax-without-line

פרויקטים שונים של פינוי בינוי הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף העירוני במקומות רבים בארץ. הגיל המופלג של לא מעט בניינים, שלא לומר שכונות שלמות, כמו גם של התשתיות שאמורות להחזיק שטחים גדולים של העיר ולא תמיד עומדות בכך בהצלחה. אין ספק שפרויקטים של פינוי בינוי מביאים איתם יתרונות בלבד לטווח הארוך, גם אם מדובר באי נוחות מסוים ונקודתי למשך פרק הזמן שבמהלכו מתבצעות העבודות עצמן. בכל מקרה – ישנם לא מעט שלבים בירוקרטיים בטרם יחלו העבודות עצמן ולעיתים קרובות הזמן שאורכת הבירוקרטיה מביא איתו ייאוש לא קטן. יחד עם זאת – חשוב מאד להתאזר בסבלנות, שכן הערך והתועלת גדולים וכדאיים מאד!

איפה אפשר למצוא פרויקטים של פינוי בינוי

כיום מדובר בתנופה של התחדשות עירונית ולכן כמעט בכל עיר או אזור אפשר למצוא לפחות פרויקט אחד שכבר נמצא בעיצומו ורבים נוספים שעדיין מתארגנים לקראתם מאחורי הקלעים. פרויקטים של פינוי בינוי ברמת גן, למשל, אפשר למצוא במרכז הוותיק של העיר, היכן שיש לא מעט שכונות ובניינים שעדיין לא היה בהם שום שינוי מאז שהוקמו לפני עשרות שנים ויותר. סמיכתה של רמת גן לתל אביב ולכרך העסקי והמסחרי של גוש דן הופכת אותה למבוקשת במיוחד עבור לא מעט אוכלוסיות במגוון גילאים – צעירים, סטודנטים ואפילו משפחות צעירות שרוצות להתקרב לתל אביב וללב המדינה. כאשר אחד מהיתרונות הרבים של פינוי בינוי הוא תוספות של כמות נכבדה של דירות יש מאין – אין ספק שמדובר ביתרון גדול מאד שיסייע לאותם דורשים למצוא את דירת חלומותיהם ברמת גן.

למה כדאי לפנות לערוץ של פינוי בינוי?

למרות שלוקח זמן לאשר את הפרויקטים ועד שהם אכן יוצאים לפועל – מדובר בתהליכים שיש בהם רק יתרונות לכל הצדדים – התחדשות ברמה העירונית, שינוי מהותי של הנוף וקו הרקיע, הריסת מבנים שכבר לא מתאימים או רלוונטיים למגורים במציאות החדשה, שינוי ושיפור של התשתיות, שבמקרים מסוימים לא בוצעו בהן כל עבודות תחזוקה או שיפור לאורך עשרות שנים, העלאת הערך של כל הדירות והנכסים – הן הקיימים והן אלה שיקומו וייבנו יש מאין, הגדלת היצע הדירות המקומי וכמובן הגדלת ההכנסות לקופתה של הרשות המקומית או של העירייה. בזכות היתרונות האלה מבוקשים מאד פרויקטים של פינוי בינוי בכל רחבי רמת גן והיא הופכת לצעירה יותר, מעודכנת יותר וכמובן – מודרנית הרבה יותר.

פינוי בינוי שמשנה את פני המדינה כולה

אין ספק ששכונות רבות ומבנים חייבים לעבור מהפך קיצוני והאפשרות של פינוי בינוי היא המתאימה להם ביותר. אין טעם לעיתים קרובות לחזק או לשפץ בניינים כל כך ישנים והדבר החכם והנכון לעשות הוא להרוס אותם ותחתם לבנות בניינים חדשים וחדישים, כאלה שמבוססים על טכנולוגיות וחומרי גלם שכלל לא היו מוכרים ורווחים לפני אותן עשרות שנים שהוקמו הבניינים לראשונה. המדינה כולה מתחדשת אט אט, לובשת פנים חדשות ומודרניות, כאלה שמתאימות לעת החדשה וכמובן גם לדרישות של התושבים שיודעים שאפשר וכדאי להתגורר בסטנדרט גבוה של גימור, של חומרי גלם ושל בנייה ברמה גבוהה.

פינוי בינוי משנה את פניה של העיר. רמת גן, בתור עיר ותיקה ושורשית – יש בה לא מעט מתנגדים לתוכניות של פינוי בינוי בשל אותו שינוי חזותי שהבניינים החדשים מביאים איתם לעיר, אך בסופו של דבר מה שקובע זה החדשנות, ההתחדשות, ההיצע הגדול, ההזמנה של תושבים חדשים וכמובן המיסים וההכנסות שיגיעו לקופת העירייה. כל עיר צריכה לשאוף לחדשנות בהיקף רחב ככל האפשר.


חזרה למאמרים

יש לך שאלה ולא מצאת תשובה?  הזן אותה כאן ונחזור אליך בהקדם: 

  כניסה
  הרשמה
  logo_amidor_form

  כניסה לאזור האישי

  פתיחת חשבון דייר


   שחזור סיסמא

   שכחתם סיסמה? הזינו את תעודת הזהות ופרטי התקשרות כדי לקבל את הסיסמה עבור הפרויקט שלכם.