מה המשמעות של מיזמי פינוי בינוי בבני ברק

Skyscraper Construction. Two Cranes Near Building Under Construc

אין מי שלא מכיר את העיר בני ברק, את הצביון שלה ואת המראה העירוני שלה. ללא ספק מדובר בכרך מרכזי בלב גוש דן שהגיע זמנו להתחדש, להיצמד לטכנולוגיות בנייה ונוף חדישים ומתקדמים וכמובן – לשדרג את איכות החיים של התושבים. כאשר מדברים על פרויקטים של פינוי בינוי בבני ברק אין הכוונה אך ורק להתחדשות עירונית באזורים של האוכלוסייה החרדית אלא בכל העיר כולה, כולל באזורים שנחשבים למבוקשים על ידי זוגות צעירים ומשפחות צעירות מהמגזר החילוני, שבני ברק נחשבת למבוקשת ונפוצה בשלבים אלה של החיים עבורם. בנייני הרכבת (בלוקים) שמאפיינים את בני ברק בכל כיווניה עומדים בפני שינוי מהותי, זאת בזכות פרויקטים של פינוי בינוי בשכונות רבות של העיר.

מה קורה בפרויקטים של פינוי בינוי?

 • בבני ברק או בכל עיר אחרת שבה מתקיימים הפרויקטים האלה אפשר להבחין בלא מעט שינויים מהותיים, הן מקומיים והן כאלה שמבחינים בהם ברמה העירונית והמכנה המשותף לכולם הוא שמדובר ביתרונות גדולים שמצעידים את העיר כולה קדימה. להלן כמה נקודות מרכזיות –
 • התחדשות של פני השטח – בו זמנית בכמה אזורים של העיר, קמים מגדלים או בניינים גבוהים במקום הבלוקים הנמוכים המוכרים. הבנייה חדישה, הסטנדרטים גבוהים וחומרי הגלם איכותיים ביותר.
 • חידוש ושיפור מהותי של התשתיות – אין מדובר אך ורק בהקמת בנייני מגורים אלא בהחלפה ושדרוג של התשתיות הקיימות, זאת על מנת שהבניינים החדשים יוכלו לקבל את מה שהם צריכים ואיתם – גם התושבים הוותיקים והחדשים כאחד.
 • תוספות בנייה – אם בעבר היה במקום מסוים בניין נמוך של שתיים או שלוש קומות ובו עד שש או שבע דירות – הרי שבזכות הקמת בניין חדיש ומודרני אפשר יהיה להוסיף לבניין עוד כמה קומות של מגורים ודירות, לגרום לכך שיהיה היצע דירות שלא היה קיים קודם לכן וכמובן שגם הדירות האלה תהיינה יפות ומתקדמות.
 • העלאת ערך הנכס – אין ספק שדירה חדישה, מחודשת, גדולה ומודרנית – ערכה גבוה באופן משמעותי מדירה קטנה, ישנה וכזאת שנשענת על תשתיות מיושנות. במקרה ויחליטו הדיירים לעבור או לעזוב – ההון העצמי שלהם יהיה גדול.
 • הכנסות עירוניות – הגדלת ההיצע והתאמתו לביקוש (כמו שבהחלט קיים בבני ברק) מושכת תושבים חדשים שמיד יהפכו לתושבים ויכניסו כסף לקופתה של הרשות המקומית. ללא ספק מדובר ביתרון ואינטרס מובהק של הרשות.

תהליך ארוך ולא פשוט שהרבה יתרונות בצידו

אין עוררין על כך שלא בכדי ישנם לא מעט פרויקטים של פינוי בינוי לא רק בבני ברק אלא במדינת ישראל כולה. באזורים רבים יש שכונות מיושנות ותשתיות שהגיע הזמן שלהן לחלוף מן העולם ולפנות את מקומן לכאלה מתקדמות וטובות הרבה יותר. יחד עם זאת, מכיוון שמעורבים בעניין לא מעט אנשים – תושבים או אנשי מקצוע כאלה ואחרים – מדובר בתהליך שהבירוקרטיה הדרושה לתחילתו אינה פשוטה או קצרה. נדרשים אישורים שונים ממחלקות שונות של הרשות המקומית, יש צורך באיתור בעלי הדירות ללא יוצא מן הכלל (במידה ואינם מתגוררים בבניין המדובר), יש הכרח במציאת פתרונות עבור הדיירים לתקופת העבודות והבנייה וכמובן הסכמות שונות, חתימות ואישורים רבים.

יחד עם זאת – לא מומלץ שדווקא הבירוקרטיה תהיה מה שיעצור את הפרויקט. בסופו של דבר, גם אם תהליך האישור אורך כמה חודשים או שנים – מדובר ביתרונות רבים עבור כל הצדדים ולא כדאי לוותר בקלות על הפרויקט. מי שמתגורר במקום כבר לא מעט שנים – יסכים בשמחה להמתין בסבלנות עוד פרק זמן נוסף וכך לזכות בדירה משודרגת ובעלת ערך גבוה בהרבה.


חזרה למאמרים

יש לך שאלה ולא מצאת תשובה?  הזן אותה כאן ונחזור אליך בהקדם: 

  כניסה
  הרשמה
  logo_amidor_form

  כניסה לאזור האישי

  פתיחת חשבון דייר


   שחזור סיסמא

   שכחתם סיסמה? הזינו את תעודת הזהות ופרטי התקשרות כדי לקבל את הסיסמה עבור הפרויקט שלכם.