קבלת 2 דירות כתמורה בפרויקט פינוי בינוי

בניין דירות חדש

פינוי בינוי הוא פרויקט שמטרתו להרוס מבנים ישנים ולבנות במקומם מבנים חדשים, גבוהים יותר ומודרניים יותר. בעלי הדירות במבנים הישנים מקבלים תמורה מהיזם בעבור הדירות שלהם, כאשר התמורה יכולה להיות דירה חדשה, כסף מזומן או שילוב של השניים.

במסגרת פרויקט פינוי בינוי, ישנם מקרים שבהם בעל דירה יכול לקבל 2 דירות כתמורה. האפשרות הזו קיימת במקרים מסוימים, כאשר היזם מתחייב לבנות 2 דירות חדשות עבור כל דירה ישנה.

היתרונות בקבלת 2 דירות כתמורה

לקבלת 2 דירות כתמורה בפרויקט פינוי בינוי ישנם מגוון יתרונות:

היתרונות:

  • האפשרות לקבל 2 דירות בשטח מצטבר גדול יותר מאשר דירה אחת.
  • האפשרות לקבל דירה חדשה שתהווה דירה עתידית עבור אחד מבני המשפחה – ילד או בן משפחה אחר.
  • האפשרות להשכיר את הדירה השנייה, להרוויח ממנה כסף ולמעשה למנף אותה.

קריטריונים לקבלת 2 דירות

האפשרות לקבל 2 דירות כתמורה בפרויקט פינוי בינוי מותנית בכך שהיזם מתחייב לבנות 2 דירות חדשות עבור כל דירה ישנה או פרטנית עבור דיירים ספציפיים בהתאם לדרישותיהם במהלך תהליך המשא ומתן על חתימת ההסכם. דבר זה תלוי במגוון דברים כמו מיקום הדירה, גודל שלה וגודל התמורה, מאפיינים נוספים של הדירה ועוד.

בנוסף, בין התיקונים האחרונים לחוק פינוי בינוי, נוספו הטבות לדיירים קשישים. בין היתר נוספה החובה להציע לדייר הקשיש מספר אפשרויות לבחור מביניהן, כשאחת מהן היא קבלת שתי דירות קטנות שיהיו בעלות אותו שווי לדירת התמורה. כמובן שהיזם  יכול להציע גם חלופות אחרות אבל זו חלופה נפוצה שהחלה להופיע מאז התיקון בחוק.

האם מותר לפצל דירה ל-2 במהלך פרויקט פינוי בינוי?

באופן עקרוני, ישנה אפשרות לפיצול הדירות בפרויקט פינוי בינוי. זהו תהליך שמצריך אפיון צרכים ותכנון מדויק.

מהם סיכויי ההצלחה לקבלת 2 דירות?

למרות כל הנאמר, לא רבים המקרים שהדיירים מקבלים 2 דירות כתמורה לדירה אותה הם מוסרים. אך חשוב לדעת שהאפשרות הזו עומדת על הפרק ושאפשר לנסות לקבל אותה.

האם כדאי להתייעץ עם עורך דין?

בוודאי! לפני שמקבלים החלטה האם לקבל 2 דירות כתמורה בפרויקט פינוי בינוי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית, ספציפית בפרויקטי פינוי בינוי. תקבלו מידע מקיף על האפשרות, על היתרונות והחסרונות שלה, ועל השלכותיה המשפטיות.

משרד ל. עמידור ושות’ מתמחה בפרויקטי התחדשות עירונית עם התמחות ספציפית בפרויקטי פינוי בינוי. אנחנו מלווים דיירים בלבד (לא עובדים עם יזמים בכלל). כפועל יוצא מזה – המטרה היחידה שלנו היא להביא אתכם למקסום התמורה אותה אתם מקבלים מפרויקט פינוי בינוי עתידי בבניינכם.

עוד אין לבניין שלכם עורך דין דיירים? צרו איתנו קשר כבר עכשיו לייעוץ לשדרוג הבניין שלכם ללא עלות!

לסיכום

קבלת 2 דירות כתמורה בפרויקט פינוי בינוי היא אפשרות מעניינת שיכולה להעניק לבעלי דירות יתרונות רבים. עם זאת, ישנם גם מספר חסרונות שצריך לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה.

 

כניסה
הרשמה
logo_amidor_form

כניסה לאזור האישי

פתיחת חשבון דייר


    שחזור סיסמא

    שכחתם סיסמה? הזינו את תעודת הזהות ופרטי התקשרות כדי לקבל את הסיסמה עבור הפרויקט שלכם.