יחס דירות פינוי בינוי

פרוייקטים מסוג פינוי בינוי אלו פרוייקטים בהם הורסים בניינים ישנים ומבצעים במקומם בניה של בנייני מגורים חדשים, איכותיים וגדולים יוצר מהקודמים. פרוייקטים של פינוי בינוי נוצרו בישראל מתוך מחסור בשטחי בניה, ומתוך הבנה שהבניה המצומצמת של פעם, בה מספר בודד של דירות היו יכולות לתפוס שטח רחב מאוד, יוצרת מחסור בדירות חדשות ומגדילה את מצוקת הדיור. בשטח בו עומד בניין קטן של 4 קומות, ניתן להקים בניין רב קומות אשר מציע מספר כפול, משולש ואפילו יותר מכך, של דירות חדשות.

בצורה הזו ניתן להוסיף שטחי בינוי בערים הגדולות וכך להגדיל את היצע הדירות, לחדש את הבניינים הישנים ואת המראה העירוני ולהפוך שכונות ישנות ומוזנחות לשכונות חדשות ומושכות יותר.

איך עובדים פרוייקטים של פינוי בינוי?

פרויקטים של פינוי בינוי הם פרויקטים מורכבים אשר כוללים לא מעט שלבים ויכולים גם לקחת לא מעט זמן.

לרוב, תחילת הפרויקט היא עם ההכרזה על מתחם מגורים או שכונה מסוימת כמיועדים לפינוי בינוי, בין אם מטעם דיירי המקום, הרשות העירונית או אפילו יזם מסויים, כאשר ההכרזה מגיעה לאחר קבלת אישור ממשרד הבינוי והשיכון.

לאחר מכן מתחילים בהכנת התכניות, אישור התכניות בועדות לתכנון והבניה השונות, העברת הודעות לבעלי הדירות והחתמה שלהם, פינוי הדיירים ותחילת העבודות בפועל.

לרוב, אחד הדברים שיוצרים את העיכוב המשמעותי ביותר בפרויקטים של פינוי בינוי הוא ההחתמה של הדיירים, ולכן חשוב שהפרויקטים הללו ילוו על ידי אנשי מקצוע אשר ידעו לנהל את התהליך על הצד הטוב ביותר.

פרוייקט שכולם מרוויחים ממנו

פרויקטים של פינוי בינוי הינם פרויקטים המעניקים רווח משמעותי לכל הצדדים:

  • בעלי הדירות הישנות מקבלים דירה חדשה, איכותית יותר, משופרת יותר ובשווי הרבה יותר גבוה מהדירה הנוכחית שלהם, ובנוסף, הם יקבלו את תשלום שכר הדירה אשר יצטרכו לשלם בזמן עבודות הבניה מהקבלן, מה שמוריד מהם הוצאות בתקופת המעבר.
  • היזם המממן את הפרויקט מרוויח בניין חדש עם דירות רבות אותן הוא יכול למכור וכך הוא מרוויח הרבה יותר מההוצאות שלו על הפרויקט הזה.
  • הרשות העירונית מרוויחה חדשנות והתחדשות של העיר, שיפור השכונות ופני העיר ומשיכת הגירה חיובית אל העיר.

מה יחס דירות פינוי בינוי?

כפי שהסברנו במאמר זה, בפרויקטים של פינוי בינוי למעשה הורסים בניינים קיימים ובמקומם בונים בניינים חדשים, גדולים ומרווחים יותר. כיום, ברוב המקרים, יחס דירות פינוי בינוי עומד על 1 ל 4 בממוצע – זאת אומרת שעל כל דירה שהורסים, בונים ארבעה דירות חדשות. למשל, יזם אשר לקח בניין עם 10 דירות, יכול לבנות במקומו בניין חדש עם 40 דירות, כאשר 10 דירות הוא מחוייב לתת לדיירי הבניין במקום הדירות הישנות שלהם, ועוד 30 דירות הוא יכול למכור בשוק החופשי ולהרוויח.

לייעוץ עם עורכי דין פינוי בינוי עמידור >>

כניסה
הרשמה
logo_amidor_form

כניסה לאזור האישי

פתיחת חשבון דייר


    שחזור סיסמא

    שכחתם סיסמה? הזינו את תעודת הזהות ופרטי התקשרות כדי לקבל את הסיסמה עבור הפרויקט שלכם.